niedziela, 19 marca 2017

3 proste wiosenne aranżacje

Wreszcie ostatni weekend kalendarzowej zimy! nawet nie wiecie jak bardzo się cieszę, że mogę to napisać - oby zima już do nas nie wróciła! W moim ogródku pojawiają się pierwsze krokusy i przebiśniegi, wypatrzyłam nawet fiołki. To niesamowite, że jeden mały kwiatek potrafi wywołać taką euforię. Chyba wszyscy jesteśmy spragnieni zieleni i kolorów. Jak co roku, również do domu sprowadziłam kilka hiacyntów, stokrotek i drobne żonkile. Tym razem zwykłe doniczki zastąpiłam nieco innymi osłonkami, a hiacynty wylądowały w drewnianej skrzynce z poprzedniego wpisu :)

Sposób 1:
Stokrotki w puszkach z dodatkiem mchu


Potrzebujemy:

 • Metalowe puszki
 • Mech
 • Jutowy sznurek, nożyczki


Zaczynamy od obłożenia puszek mchem. Nie potrzebujemy kleju. Kępy mchy przykładamy do puszki i mocno okręcamy sznurkiem - to wystarczy.Do środka wkładamy stokrotkę. Jeśli sadzonka jest zbyt mała, uzupełniamy puszkę ziemią.Sposób 2:

Żonkile w szklanym wazonie


 Potrzebujemy:
 • Szklany wazon
 • Mech, kamienie, gałązki (u mnie modrzewiowe), ewentualnie inne elementy dekoracyjneDno wazonu wykładamy kamieniami
 

Następnie dokładamy mech. Na środku umieszczamy kwiaty, które okręcamy gałązkami i znów uzupełniamy mchem.
Sposób 3:

Hiacynty w drewnianej skrzyncePozdrawiam M.

5 komentarzy:

 1. Żonkile w szklanym wazonie są obłędne i ten pomysł z okręceniem ich gałązkami wprost genialny.Pięknie się to prezentuje.Pozdrawiam serdecznie i wiosennie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta doniczka otulona mchem jest przepiękna! :) Na pewno sobie takie sprawię! Poleciłam też Twój post w moim cyklu inspiracji, możesz sobie zerknąć. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne! Gratuluję wyobraźni i talentu :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas i zostawiony tu ślad :)