poniedziałek, 9 lipca 2012

DIY - Pastelowa bransoletka
 Dzisiaj chciałabym zaprezentować bardzo prostą do wykonania bransoletkę z muliny i paska (eko-skóra). Jak widać akurat ta utrzymana jest pastelowej kolorystyce, co całkiem dobrze pasuje do obecnie panujących trendów.  Poniżej krok po kroku jak ją zrobić :)


 
         Potrzebne rzeczy:
  • Mulina
  • Kawałek skórki lub eko-skórki (u mnie jest to stary pasek, o szerokości 1,8cm )
  • Zatrzaski
  • igła, nożyczki, klej Kropelka (bądź inny)
 Krok 1:
 
Najpierw musimy przygotować  pasek o odpowiedniej dla nas długości.
Następnie na końcach przyszywamy zatrzaski (każdy zatrzask składa się z dwóch części, dlatego należy pamiętać o tym, aby przyszyć je z właściwych stron). Ja wykorzystałam tutaj mulinę, ale równie dobrze może być to zwykła nitka (na klej nie próbowałam). 

Jak widać starałam się zrobić to tak, aby od zewnętrznej strony utworzyć kształt krzyżyka.

Krok 2:

 

Teraz przechodzimy do okręcania bransoletki muliną. Za pomocą Kropelki przyklejamy sznurek do podstawy bransoletki.  Widoczną z lewej strony końcówkę odcinam nożyczkami jak najbliżej bransoletki. W trakcie owijania należy pamiętać o tym, aby nie robić tego zbyt mocno. Jeśli powstają przerwy pomiędzy poszczególnymi -nazwę to „zwojami”(chociaż nie wiem czy to odpowiednie słowo)  muliny, należy je delikatnie do siebie docisnąć. Kończąc dany blok kolorystyczny postępujemy tak samo jak na początku – czyli podklejamy mulinkę klejem. Robimy tak aż do momentu zakończenia bransoletki.

Gotowa bransoletka prezentuje się tak:

 M.

6 komentarzy:

Dziękuję za poświęcony czas i zostawiony tu ślad :)